ПИБ спря сметките на всички биткойн търговци

Нямам идея, но както се разбра от другите коментари във форума, засега БГ банките отказват преводи (без значение какви - SEPA или SWIFT) към крипто-борсите. Най-добре е да говориш с Пиреус и те да ти кажат дали ще мине превода, а и дали след това ще можеш да получаваш фиатна валута от борсата или ще ти блокират сумата, която си получила. В момента нищо не е ясно. Ще бъде полезно да споделиш резултата тук.

2 Likes

Много си свежа с този коментар :slight_smile:

2 Likes

ОФФ-ТОПИК

тва е като пичът по-горе, който питаше ‘откъде сте се снабдили с тези сатоши…’ … :slight_smile:

1 Like

Да, за да развеселим малко темата (въпреки, че е доста сериозен проблемът) смятах да му отговоря, че ги копаме в градината, между доматите, ама между пиперките има най-много сатошита :slight_smile:

1 Like

Не знам за вас, ама аз съм безкрайно набутан…техлих заем за майнинг риг за етериум, който да обръщам в биткойни и да продавам тук…и копам от 2 седмици и сега…греда…ама то нормално колко хора ме кълняха, че дори тока няма да мога да си платя…и май така ще стане…

Да обобщим. Банките в България спряха за кратко работата на местните борси. Ефекти:

  1. Ще изплашат някои нови решили да си купят биткойни. Но всъщност банките нарушават законодателството на европейския съюз. Както се казва пишкат срещу вятъра. Това няма да мине.
  2. Аз не разбирам какъв им е проблема… вместо да помислят как да намалят безумните си такси.
  3. Има продукти като https://www.monaize.com/#/uk … za 50 euro на година получаваш сметка в Англия, МастърКард и нулеви таски при SEPA… и тези не са единствените. Има други които направо срещу биткойн или етери ти дават карта Виза… Тоест банките (нашите мили банкери загрижени за природата на Банско) ще изветреят. Стават отживелица. Бай ба й :slight_smile: Светът е не е в 1989…

брат, няма такова нещо. офанзивата на банки и институции само ще вдига цената, а начини да се търгува ще се намерят. stay cool.

1 Like

И аз да продължа с офтопика.

В градината са ако doge-то не ги изяде пръв :smiley:

@B353N

Прав си, моя грешка - преди точно 4 години излезна.

1 Like

Пич, това, което си е твое, си е твое. Съвсем скоро ще се появят достатъчно компании в различни области, които ще приемат крипто. Та ще можеш да се възползваш от това, което си заработил

ще е много яко ако големите хранителни вериги или бензиностанции интегрират крипто плащания

3 Likes

Приятелю, смело продължавай да копаеш и не продавай всичко. Пробвай да диверсифицираш с друг бизнес или работа, за да си плащаш сметките. Не се отчайвай, важното е, че криптото е тук, за да остане!

Давай ги етерите. Ще ти ги купя.

Сега говорих с Пиреус банк - казаха ми че няма никакво значение към кой или от кой идва даден СЕПА превод - те си взимат съответната такса за превода и го извършват.
За входящ превод минималната такса обаче е 20 лв. За изходящ - 0,2 % от сумата, като минмума за изходяща сума е 60 лв. Тоест не би следвало да има проблем с превод към криптоборса или от такава.

1 Like

хаха кво да ти давам имам почти 0.1 етера за 3 седмици…аз копая с 2 видео карти за сега…всеки месец взимам по една…няма как със Сливенска заплата…нали сме най-бедните в България

Ако не е тайна може ли да споменеш името на тази общност. Интересувам се от всякаква потребителска информация по темата от и извън БГ :slight_smile:

И аз мога да ти купя етерите и биткойните и лайткойните и квито койни имаш

1 Like

И отново ще вием на умряло в България :slight_smile: как да ги стигнем американците и японците :slight_smile:

Не забравяй азиатците… КОРЕЯ И КИТАЙ…

Dollar Vigilante se kazva (membership struva 50 USD za 3 meseca)

аз това което виждам е , че банките най вероятно ще работят с критпто валути, но в предвид огромната такса в момента в блокчейна на биткойн и блокчейна на етерите заради малоумната игра за крипто котките, и банките като сложат някоя темерутска такса от 50-60 лева на превод ще стане просто неизгодно да се конвертират във фиатни пари…по скор оако някой търговец почне да приема крипто валути като средство за разплащане ще е много по изгодно

1 Like