ПИБ спря сметките на всички биткойн търговци

Това важи за депозитите, при тях банката взима заем за потребление (при който се прехвърля собствеността) от клиентите си, като се задължава в срок (на падеж) да върне същото количесво, заедно с предварително обявена за всички клиенти лихва. Общия граждански закон ЗЗД ясно казва, че при такъв заем се прехвърля собствеността. Това обаче не важи за лични разплащателни сметки!!! Не знам дали някой юрист Ви е подвел, че да правите такова изказване или си мислите, че разбирате от юридическа материя, но и в двата случая Ви препоръчвам да си осигурите много добър адвокат! :wink:

Явно не ви разбирам правилно, но да не би да твърдите, че при вноска по една разплащателна сметка, банката взима заем за послужване и се задължава да върне същата вещ (сиреч, банкноти със същите серийни номера)? :smiley:

https://www.xchange.bg/ спря минах на късмет…:)))

coinbase.com приема поръчки с разплащания с карти. Не знам дали проблемът е само за БГ или скоро ще ескалира в глобален мащаб, но поне там още може да се разплащаш с карта и да си прехвърляш койните по личен порфейл.

https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 . Може със СЕПА трансфер или дебитни / кредитни карти, само че не знам на коя банка да са тези карти.

localbitcoins.com работи. Не се притеснявайте :slight_smile:

1 Like

Моята карта е на Райфайзен, нямах проблем с ползването на картата, всичко мина нормално

24 часа в неведение защо са блокирани сметките на дадена фирма… Нямам коментар. Когато се случва такова нещо, ппц в момента в който се блокира сметката трябвя да уведомят клиента…

Друг възможен заподозрян е една валута която бе изобретена точно преди четири години и сега е във възход макар и скромен!


Beware of Doge!

А дали има някакъв проблем с прехвърляне на койни по личен портфейл - от сутринта чакам една транзакция, но статусът и е все още pending? Това от coinbase

От сутринта следя какво се случва, защото точно поради странно стечение на обстоятелствата бях решил точно днес да продам за около 2к лв. Както и да е…

Та си мислех, защото няма никаква логика да блокират сметката без да е запорирана, в смисъл такъв, че в този случай не съм сигурен дали имат право да го правят дори, та идеята ми е дали не е някаква техническа повреда, или просто може би ми се иска да е така.

Това не е вярно. Не е създадена преди година а преди доста повече

kupuvam gi i ne gi prodavam az…pone za sega. Prosto parichkite, koito mi ostavat ot zaplata naprimer, otivat v BTC, a ne v spestovna smetka v banka ili puk v shkafa mi.

Не, не смятам, че има проблем. За последните дни направих 3-4 транзакции, но за транзакция до личен портфейл отнемаше повече време, ок. 10-12 часа. Комисионните за транзакция, които залагат са по-ниски, затова и самите транзакции се бавят, но не съм имал проблем с тях

problema e globalen. Az sum v edna crypto grupa vuv FB i pisah tam za tozi sluchay…e tolkova mnogo otgovori za minuti ne bqh vijdala…ot cql svqt imat takiva problemi.

Благодаря за отговора. И просто за информация - Пиреус работят със сепа преводи, но всъщност не съм верифицирала акаунта си в coinbase за преводи - за да го верифицират искат да направя сепа превод към тяхна банкова сметка и след това предполагам, че ще мога да тегля и фиатна валута от акаунта си там - някой наясно ли е как стоят точно нещата и има ли опит с coinbase в това отношение?

Благодаря за инфото, явно ще се бранят със зъби и нокти срещу децентрализацията…

1 Like

а защо така се вдигна цената на биткойна? Има ли някаква връзка с ПИБ

O, da. To tova i si se ochakvashe de… P2P e istinata! Bankite da go du.at.

е, определено има кой да развеселява темата :slight_smile: ако пиб можеха да играят по какъвто и да е начин върху биткойна, щеше да е трагедия :smiley:

2 Likes