ПИБ спря сметките на всички биткойн търговци

Имам постоянен номер към easypay.
Може ли днес да се купят монети през easypay или не - евентуално кога ще ги получим?

за съжаление не… няма как после да прехвърлим парите ти към борсите…
работим по въпроса това да стане възможно скоро през други банки, ако ПИБ не ни учудят приятно

A ima li shans da budat sudeni PIB? Ili te prosto imat pravo da ni blokirat smetkite kogato si iskat?

други колеги - http://www.bitcoinsatthemoment.com/ - също нямат проблеми с ПИБ още… казаха, че приемат поръчки…

да, имат право… аз лично не смятам да ги съдя, освен ако не ни запорират парите, разбира се

localbitcoins e доста рисковано ако се кеш-ва в пейпал например.

пейпал са по-лоши от всички други банки накуп :slight_smile:
но може с чужди банки или кеш или други начини…

Съгласен съм. Просто исках да го споделя, за да не се излъже някой :slight_smile:

2 Likes

Добре де минаха вече не малко часове от създалата се и ситуация и се чудя не трябва ли вече да има някаква информация от ПИБ какво се случва защото доста хора сме в патова ситуация, в която не знаем какво се случва със снощните ни преводи?

Дайте ни ъпдейт, какво сте предприели и има ли вече срокове?

здравей, може ли да ми кажеш ,как натрупа или спечели 1 биткоин.

здравейте, може ли да ми кажете ,от къде извличате сатоши и събирате тази сума за продажба. Благодаря Ви.

Здравейте, след половинчасово висене на телефона и прехвърляне от служител на служител в ПИБ, ми отговориха че официална позиция за случващото се НЯМА! Такава ще бъде оповестена на сайта им, но не се знае кога!
Моят коментар за случилото се, че живеем в шибана държава с ширещо се беззаконие и всеки може да прави каквото си иска!
Чудя се, защо Крипто БГ са разчитали до сега, само на една банка!?!?!?!
Трябва да бъдат съдени всички отговорни за ситуацията и пропуснатите ползи!!!

1 Like

Наистина неприятна ситуация, а и поредното доказателство, че парите ви в банката са си на банката, а вие не сте нищо повече от нейн кредитор с едно вземане.

Според мен трябва да помислите как да отстраните зависимостта си от банки и борси. Мислили ли сте да преструктурирате борсата да работи чрез директен обмен между клиентите (разбира се, с удръжка на съответната комисионна)? Например, X иска да продаде 1 BTC, а Y и Z искат да купят по 0.5. Zero-sum game, дето се вика.

1 Like

Вижте какво пише тук - http://forum.bitcoin.bg/index.php/topic,214.msg550.html

Ако написаното в линка е истина,
http://forum.bitcoin.bg/index.php/topic,214.msg550.html
то наистина нещата не вървят на добре. Да очакваме xchange да спрат всеки момент или не…?

здравейте, може ли да ми кажете ,от къде извличате сатоши и събирате тази сума за продажба. Благодаря Ви.

а ти, определено вкарваш свежест в темата…

Cryptobank все още осъществяват сделки през epay & easypay. Докога ще е така, нямам си идея.

Преди час започнах да пиша същото, но се разсеях да търся алтернативи и новини…
Местна българска борса, на която хората само имащи койни и такива, който добиват, дирекнода си ги разменят.
Това вероятно вече работи някъде. Обръщането на койните в лева може да става през ипей (вътрешен превод по микросметка е без такси, докато му сложат, но все пак)… Само дето някой трябва да измисли концепцията и да разработи платформата.

Някаква информация дали има? Наясно съм, че ще ни update-нете, когато нещо е ясно, но все пак, поне да имаме идея какво се случва.

Проблемът явно е в банките, яко ги е хванал страх, като виждат переспективата да не могат да бъдат посредник и господар на парите ти. А и след новината, че CBOE (Chicago Board Options Exchange) старира търговия с фючърси на биткойн от 10.12 (т.е. биткойн официално излиза на Wall-street), банките в БГ се чудят как да си запазят “my precious”…

1 Like