ПИБ спря сметките на всички биткойн търговци

и на мен ми направи впечателение - мислех си, че някой от изпълнителните директори е подранил с банкета вчера и е решил да се справи с биткойн сам :slight_smile: (в кръга на шегата разбира се)

Като цяло се получава реклама на биткойна.

1 Like

Желаем , но нямаме кеш да извършим нашето желание, тъй като въпросният “кеш” е “заключен”.

1 Like

Възможно ли е това да е рестрикция, спусната от високо?

Виждам, че препоръчвате рекламирате xchange.bg. Какво ви кара да мислите, че те нямат връзка с цялата ситуация -по един начин да препънат конкуренцията? (Освен, ако не сте в близки взаимоотношения)

1 Like

Не е спуснато отгоре. Другите сайтове и банки работят. Дори всеки лично може да си направи акаунт по борсите. Има нещо специфично за ПИБ. Но самите ПИБ рискуват да бъдат осъдени, освен ако не се позоват на някой закон за пране на пари или нещо подобно.

съмнява ме… И какво имаш предвид от “високо”?

по принцип собствениците им, доколкото ги познавам, са напълно способни на това… но не мога да обвинявам хора в нещо, в което не съм сигурен…

Izvinqvam se za latinicata.

PIB ne trqbva li da budat sudeni za tova si deystvie? Kakvo pravo imat da spirat dostup na klientite si kum sobstvenite im smetki???

I tova oznachava li, che vsqka banka moje da spre dostupa na vseki edin chovek kum sobstvenite mu smetki?! Ako otgovora e “da” (a to may natam sochi situaciqta), to tova dobavq kum krasotata na crypto-valutite, koito ne sa pod kontrol na pravitelstvoto i ne se durjat v bankovi smetki. Oshte malko i zaplatkata mi direktno shte izlita kum Trezorcheto, Bankite da go duhat. neshtata shte sa taka: vzimam zaplata, teglq 100% ot smetkata v kesh, plashtam si smetkite i ostanaloto otiva v BTC. Tva e.

Надявам се все пак всичко да е точно, да си спазите обещанието и да си получа coin-ите :slight_smile:

1 Like

да, точно така е.
парите ви в банката не са ваши - те са на банката, а тя ви обещава да ви ги предоставя срещу дебитна карта или лична карта, когато пожелаете. И ако тя може/иска да ви ги предостави.

Цялата идея на биткойн е да се сложи край на тази порочна практика…

2 Likes

след като си фиксирал курса, значи койните са купени. Като видим парите в сметката ни, ще ти пуснем койните

1 Like

Ами ситуация като тази точно показва колко много власт сме делегирали на банките и защо трябва час по-скоро да се отървем от тях. Да не говорим, че когато си въртят игрички с парите ни и я докарат до фалит, държавата ги спасява с парите на данъкоплатеца - пак с нашите пари. С две думи win-win при всяко положение …

2 Likes

Здравейте, изчетох целия форум до сега и оставам с впечатление, че само ПИБ правят проблеми само като споменеш думата “криптовалута”, та искам да се включа като ви споделя моя опит.
Преди месец се опитах да направя превод към coinbase от ОББ и ми се обадиха по телефона и ми казаха, че това е последната транзакция която е минала дори “на късмет” и ми казаха че няма как да стане повече. И така е с всички банки до момента, дори се учудвам че ПИБ е позволявала преводи към Kraken. Има един форум на hash.bg там има информация за казуса. Аз съм в състояние в което имам пари в Coinbase, но няма как да си ги изтегля, защото банките отказват SEPA от и към Coinbase и всички подобни :slight_smile:

купуваш койни и си решаваш проблема :slight_smile: темата в хеш.бг е тази: http://hash.bg/forum/topic/1104-защо-се-бъзикат-така-банките-с-нас/

Купи крипто, изтегли ги в някоя друга борса, която работи с SEPA.

Да те всички ми пари са вече в coin-ни, но ако поискам сега да си изтегля Fiat от там няма как :slight_smile: Блокират ни преводите :slight_smile:
http://hash.bg/forum/topic/925-български-банки-и-крипто-валути/page-6
За тази тема говорих :slight_smile:

Честито на печелившите! Според мен това се очакваше - точна и ясна война на банките срещу криптовалутите. Защо цената на койна се вдигна толкова? Хората се усетиха, че е необходимо да бягат от банките. Въпроса е как ще се излезне от тази ситуация. Май само офшорките ще останат.

Клиент съм на крипто.бг от години и вярвам, че ще решат проблема бързичко.

Поздрави

2 Likes

мисля, че в localbitcoins ще се напълни в скоро време с хора, който разкешват биткойн :slight_smile:

Както с всичко останало в нашата “държава” ти си принуден да влезеш на черния пазар или да избегнеш правилата :smiley: Дори и да искаш да направиш всичко почтено и честно системата те изхвърля :smiley:

не е само нашата държава - по принцип стана време да се разправим с апарата, наречен държава. Интернет и сега биткойн са първите средства, с които това става възможно… Не давам повече от 10 години живот на чудовището, наречено държава. Тя е просто посредник между хората, който скоро няма да е нужен…