ПИБ спря сметките на всички биткойн търговци

Преди един месец направих точно това - верификация на сметка в coinbase със SEPA към тях. Изискването е името на титуляра на сметката от която изпращаш да съвпадат с имената на акаунта ти в coinbase. Всичко беше наред в банковия клон в който бях на ОББ АД, но след 4-5 часа ми се обади една г-жа и ми каза, че е от отдела за SEPA преводи и ми съобщи, че ОББ АД няма да прави преводи към нито една борса за криптовалути, защото това е политика на банката и край ! Никакви обяснения нищо. Казаха ми, че моят превод е минал по “случайност” и че това няма да се повтори, дори да не се опитвам да го направя. Започнах да търся какво се случва и намерих отговор във форума на Hash.bg където се оказа, че това е практика от ВСИЧКИ скапани банки. По-нагоре съм писал точен линк по темата.

https://blog.fibank.bg/askfibank/

е тука може да пишете яко много на ‘банкерите’ :smiley: :smiley:
от няколко часа ми пише 'след малко ще прегледаме коментара ви…'
въобще не знаят на кой свят се намират според мен, шубето е голям страх.

1 Like

да не говориме, че ако всеки от общността им драсне яко по 5-6 коментара, че ще се водят дела, може и да се постресират леко…
аз ги питах два пъти на кво законно основание правят тия магарии, никой не публикува коментарите.

Никой няма обърне внимание…100% някъде с много дребен шрифт са си ъпдейтнали преди месец общите условия и са добавили това в графата “пране на пари”, “тероризъм” и т.н., което им дава основание. Поне така си мисля. Иначе едвали биха рискували

говори се че зад coinbase стои някаква банка, нищо чудно и тук така да стане и за това да са спрени сметките…ще излезе нов играч на пазара зад който стоят банките

и от капитал нещо се изпуснахте, уж умно нещо да кажете ама не. зор да го напишете, зор да го изтриете. не е акуратно, защото не е само на крипто.бг а на още няколко български сайта.

	Breaking: Coinbase замразява сметките на crypto.bg в ПИБ. Прочетете още в утрешния брой на Капитал.

Прегледах блога на ПИБ, но там никой нищо не поствал за проблема със сметките на крипто борсите или постовете се трият, или не се публикуват.

Да и аз търсих там, не им изнася на банкерчетата :face_with_raised_eyebrow:
да им се цапа реномето …

Господин Frusciante,

Капитал държи на легитимността на източниците си, тъй като цяла България си набавя информацията чрез нас.

Бъдете така добри да ни извините за неуместно написаното заглавие и имате думата ми, че ще бъдете цитиран като източник за информацията: “не е само на крипто.бг а на още няколко български сайта”.

Ако имате интерес за бъдещо споделяне на ексклузивна информация и наемане на половин работен ден, моля обърнете се към jobs@capital.bg. Заплащането е в BAT.

btw Аз спирам да ползвам ПИБ. Това беше с тях. За сериозните неща си правя сметка в чужбина. Изобщо не е скъпо. Дори ще го направя само чрез крипто.

stamen къде си ??? Кажи какво се случва със сметката ви ???

xchange.bg - Временно не приемаме поръчки за покупка! Ще възобновим работа по-късно днес! :frowning_face:
тъкмо си пуснах поръчката и след малко щях да я платя…

А вие (крипто.бг) плащате ли си данъците?

Добре хора сега мога ли да си купя през cash terminal ?

абе човек кво те интересува кой кво плаща…важното е че има такава удобна услуга за търговия с криптовалути…и важното е че работи…аз като цяло съм против данъците за тези валути щото кво ти е дала държавата че и данъци да взима…не стига че не дава ами и ти забранява да работиш…изобщо и да не са криптовалути в момента в който почнеш да правиш пари и почваш да пречиш на някой…системата няма изгода ние обикновените да имаме пари, щото ставаме много независими от системата и по трудно контолируеми…

1 Like

ПИБ трябваше да спрем да ползваме отдавна, още като се редихме на опашки един инфарктен петък… и Боко им наля 1-2 милярда да ги спаси…

Ей да го платим на жена ти в устата!

Тогава си оправете и днешното заглавие, не са 2 а са поне три защото и xchange не работят.

Търговията с bitcoin от две български платформи е блокирана

Сайтовете crypto.bg и cryptobank.bg са с блокирани банкови сметки

На практика в момента можеш да обменяш валута само извън България.
Иначе не знам какво е заплащането е във ВАТ :smiley: , аз приемам заплащане предимно в криптовалута :wink: И ако искате да ви подавам инфо за криптовалута, публично предварително предлагане, всички модерни бумове и балони от Корея до САЩ, пишете ми вие, аз за работи не кандидаствам отдавна
Cheers!

xchange.bg може и да приемат, но курса им е замръзнал така че надали ще е изгодно да се продава през тях, освен ако не е крайно наложително.

Курса сега е:
26935.23 Bulgarian Lev
А в xchange.bg >> 24933.72