Mинимум 0.01 биткойна при покупка от EasyPay. CashTerminal е единственият вариант за по-малки суми

Долното решение беше отменено поради неочаквано висок интерес от страна на клиентите ни за възможност да закупуват малки количества биткойн, независимо от високите такси, които плащат.

Предвид растящата цена на биткойн и растящите такси за всяка транзакция (които към момента на писане на тази статия са заложени на 0.0003 биткойна или 70 стотинки), сме принудени да въведем ограничение от минимум 40 лв за покупка чрез КешТерминал и Изипей.

Надяваме се биткойн обществото да намери решение в спора за големината на блока, за да може биткойн отново да стане пригоден за микро-транзакции. До тогава трябва да се съобразяваме с даденостите.

Нашата позиция е, че блокчейнът на биткойн е най-ценната база данни в света - както и най-скъпо поддържаната такава. В този смисъл в нея няма място за икономическо незначими транзакции. Такива са всички транзакции, които можете да направите с кредитната си карта и такива, за които няма да бъдете преследвани от трето лице.

И последното ни съображение за това решение е, че не е изгодно да купуваш биткойн, когато плащаш 1.2% такса на процесора и още 2-3% за биткойн такси.

Все пак ще се радваме да чуем аргументи срещу това наше решение и да го преразгледаме, ако трябва.

Все още минимума за закупуване по банков път и ипей е 0.01 биткойна, или около 23 лева.


Важно съобщение:

От днес, 22.08.2017, минимумът за покупка през Easypay е 0.01 биткойна + таксата по биткойн транзакцията, което според моментния курс е около 85лв. Cashterminal продължава да работи с минимум от 2 лева, но ви съветваме да внасяте поне 20, защото част от тях ще бъдат приспаднати за такса по транзакцията, с която ще ви изпратим биткойните.

Живи и здрави, губите ме като клиент засега!

Ако не е тайна, с каква цел купувате койни за по-малко от 40 лева?

От доста време закупувах чрез терминал до нас…Намира се в хранителният магазин,след всяка покупка ресто (по 2,3 лева дневно отива на терминала)губите клиент.Все пак,следя с нетърпение на премахването на лимита.

След като получихме още няколко призива да запазим ниските лимити, отменяме горното ограничение.

Можете да пазарувате биткойни за 2 лв или повече, след като не ви пречат високите такси на биткойн мрежата :slight_smile:

Хубаво е че го отменихте. Понякога е удобно и малки суми да се вкарват

Някой да поясни,като отида на терминал ми пише “Минимална сума”.Не съм пускал пари да пробвам.

Текстът за минимален депозит ще бъде премахнат при следващия ъпдейт на КешТерминал. Минимумът обаче ще бъде свален на 2 лева по-късно днес, така че смело си купувайте, въпреки надписа…

премахнат ли е минималния депозит от 40 лв

Да, премахнат е…

все още не премахнат, мога ли да платия през easypay, от размер на 5-10лв

Какво те кара да мислиш, че не е премахнат? Надписът може да седи още, но ако вкараш 10 лв в кештерминал би трябвало да си получиш парите.
Пробва ли?

преди час бях отишъл до кештерминалът, и там ми изписа минималния депозит е 40лв

Нали по-горе писах, че лимитът е махнат, само надписът ще остане така до следващия ъпдейт.
Ако са си спазили обещанието, би трябвало да ти приеме покупката за 10 лева, макар и да има надпис за мин 40.

да но, преди една седмица внесох 20лв и не ми изписа да платя, внесох още 20лв и прие плащането.

Да, така беше…
Но миналия вторник говорихме с хората от КешТерминал и се разбрахме да смъкнат пак лимита на 2 лева. Те ни обясниха, че надписът ще остане до следващия ъпдейт, но машината ще приема депозити между 2 и 40 лева, въпреки това. Пробвай смело, ако не стане, ще ти възстановим каквото си вкарал.

В Изипей минималният депозит е 0.01 биткойна.

Здравейте искам да попитам от къде са по малки таксите през EasyPay или през Терминал. Тъй като искам да си купя BTC за 1800лв , а днес пробно пробвах през терминал с 20 лв и ми взе 3 лв такси така?

И с двата начина ще платиш 1.2% такса за превода. Ако ги внесеш по банков път, таксата ще е много по-малка.

Иначе за 20 лева си платил 24 стотинки за Изипей, останалото са таксите за биткойн мрежата, които вече са много по-ниски, отколкото преди месеци :slight_smile: - За биткойн таксите при покупка от нас

Преди малко отидох да внеса 50 лв. в ИзиПей с клиентския си номер, но излязло “невалидна сума”. Служителят пробва да напише други суми, за да видим колко ще позволи, и се оказа че от 70 лв. нагоре позволява. Човекът се обади “в София” и му обяснили, че всеки потребител имало различна минимална сума.
Не разбирам какво и защо се случва?

Глупости са това за индивидуалния лимит. Можеш ли да ни кажеш за кой точно офис става въпрос…