Преминете на Jaxx.io - универсален крипто портфейл

Днес публикувахме статия относно предимствата на Jaxx Wallet, както и инструкции за инсталацията му. Ако не сте съвсем доволни от сегашния си портфейл (особено ако той е bitcoin core или blockchain.info), моля отделете малко време и се запознайте с Jaxx.io.

Пълната статия можете да намерите на сайта на hash.bg:
Jaxx портфейл – предимства и ръководство за инсталация

Подробно обяснение как работи портфейла с биткойн адресите в него, може да намерите тук:
Управление на биткойн адресите от Jaxx.io

Последната статия ще ви научи на тънкости за адресите в биткойн портфейлите, които дори и опитните не знаят.

1 Like

Този портфейл ще поддържа ли split-ване на Bitcoin при евентуален hardfork?

Почти сигурно ще го поддържа…

Но и да не го поддържа, просто вземате 12-те думи и ги вкарвате в някой нов БУ уолет и така ще имате достъп до полагащите ви се БУ жетони…

Здравейте, инсталирах Jaxx и тъй като за първи път ползвам крипто-уолет ,но се справих лесно,предполагам че е наистина добър вариант.(особено за преобразуване на BTC в нещо друго)
Въпроса ми е може ли да се премести напълно от хард диск на флашка(за времето до узряване на някоя от валутите :wink: ) и да се ползва направо от флашката при нужда?

Все още не - чакаме да изкарат и hardware wallet, тогава ще може…

Ако имаш запазени 12-те думи на сигурно място, можеш да го изтриеш спокойно от компютъра… а думите като ги преместиш на флашка, постигаш подобно нещо…:slight_smile:

Да разбирам ли че не може да се инсталира наново ,но на флашка?

не ти разбирам въпроса…

най-добре пробвай всичко с един празен портфейл и 12 думи

инатсалирай, деинтсалирай, на флашка и на друг компютър, и ще ти се изясни :slight_smile:

Много лошо- липсата на парола за достъп в порфейла Jaxx явно вече е станала причина за кражба чрез декриптиране на бекъп фразата:


и даже вече е потвърдена слабостта на защитата на Jaxx:

Моля за компетентен отговор и добавяне на предупреждение за тези които може като мен да са превели купените от Вас БТК в Jaxx

Спокойно, от вчера върви масирана кампания по горните теми в жълти крипто-издания като КойнТелеграф.

Да, действително, ако имате инсталиран десктоп портфейл и оставите някой хакер за 20 минути на компютъра си, има начин той да ви изкара 12-те думи и с тях достъп до койните ви.

Помислете реално, колко е възможно това да се случи - колко човека познавате, които имат тези знания?

А това, че някой е загубил $400,000 от Jaxx, е най-вероятно чиста проба журналистическа измислица, за да се продават кликове…

Човек, който притежава $400к в крипто валути, едва ли ги държи на обществен компютър… Все пак, изчакваме развитие на темата, и ако излезе нова, достоверна информация, ще уведомим всички.

Нито Jaxx, нито ние, печелим нещо от това, че го ползват хората. Просто Jaxx предлага засега най-добрия баланс между простота на ползване и сигурност. Скоро ще покажем как чрез него можете да обменяте крипто валути (например биткойн срещу етер), без да ви трябват сметки в крипто-борси и прочие…

Добре койнтелеграф сигурно е жълт… но втория източник ми изглежда непредубеден.
Обикновен потребител може ли да разбере дали “някой хакер” има възможност за 20минути “(network) access” и ако някоя хакерска атака незабелязано изтeгли/копира нужните им файлове? (на сайта си JAXX сами са описали къде са)

Те от Jaxx признаха, че тази атака е възможна… Но смятат, че трябва да имаш много лоша компютърна хигиена, за да пострадаш от нея…

В никакъв случай не ги защитавам, разбира се, надявам се, че ще измислят нещо, най-вече обявения от тях софтуер за Hardware wallet, който да се инсталира на USB-флашка…

Но пък и не смятам, че е правилно да изпадаме в паника, заради жълти издания, които вземат дадена новина и почват да всяват страх, единствено с цел печалба от трафик…

1 Like

Здравейте,

В петък вечер постъпиха биткойни в Jaxx-a ми, но от тогава не са си променили стойността която показва под наличните биткойни. Не се ли отразява промяната в цената веднага в портфейла ми ?

Също така искам да попитам, ако реша да продам биткойните, как става това ? Смисъл ако приемем че имам 10 койна на стойност 30 000 долара и просто ги продавам на борсата ? Какво става с тях, кой ги купува, къде отиват ? Трябва ли някой да иска да купи точно такъв брой койни, какъвто аз продавам, за да се осъществи трансакцията ?

коя стойност не се променя - доларовата или броя на биткокйните?

можеш да продадеш дори в crypto.bg - пращаш ни ги, а ние ти пращаме левове. Ако искаш, можеш да се пробваш на борса, винаги има кой йда ти ги вземе, но те съветвам да прочетеш по-обстойно преди да се впускаш в борсова търговия…

Доларовата стойност не се променя.

Разбирам, а има ли друг вариант, освен борсата, през който мога да закупя XRP ?

Благодаря

Те имат проблем с показването на курсовете, но можеш да си следиш другаде…

XRP май само от борса може, виж и xchange.bg, те май писаха, че продават

моя съвет е да стоиш надалеч от XRP обаче

А защо, нямат ли потенциал за покачване, какво е твоето мнение. И ако не там, към кое да се ориентирам ?

60% bitcoin, 30% ethereum, останалото в litecoin/monero/dash/zcash

1 Like

Здравейте, как се купува етер през jaxx?

така е , става обмяната но много зависи колко е натоварен Етер блокчейна
Shapeshift не предупреждават дори на сайта си че има забавяне поради голямо натоварване и ако си направиш обмяна в Jaxx може да чакаш 6 - 8 - дори 20 часа докато дойде реда на твоята трансакция.
Аз лично последния път чаках м/у 6 и 8 часа за обмяна на бтк в етер и изтървах възможността да купя от едно ICO

Здравейте, не ми е ясно следното. При положение, че Jaxx нямат парола на портфейла си при стартиране, както Electrum, какво пречи, някой седнал на компютъра ми или пък проникнал чрез вирус, просто да отвори walleta и да си изпрати всичко. Както се вижда от въпроса ми за първи път си купувам и не ми се е налагало до сега да пращам, а само да получавам.