Crypto.bg: Често задавани въпроси

Здравейте!

Мисля, че е удачно (а и проява на коректност и по-голяма прозрачност) някъде на началната страница да се обявява текущият fee с който клиентът ви е настроен да прави транзакции. Така хората биха могли по-лесно да си направят сметката и няма да има изненади.

Здравей,

Много добра идея - само че ще е през септември :slight_smile:

Нов съм в света на криптовалутите и ми трябва хелп. Значи правя си wallet копувам сумата от биткойни които съм избрал но въпросът ми е как да купя с тях да кажем Ripple ?

Как така като се вдига цената на биткойа преизчислявате сделката, а като пада не? И поръчка от петък ми я пращате днес на цена 7381лв, при курс 6842. Пратете ми останалите незабавно или ще си имате работа с кзп

Парите са постъпили по нашата сметка в петък, 14:20 часа - в този момент е фиксиран курса и койните закупени.

Понеже това е първо плащане от вашия ИБАН и сумата е над 500 лв, биткойните са задържани до 17:00 часа на следващия работен ден, който в случая се пада понеделник.

Всичко това е описано в тази тема, както е и комуникирано с вас посредством имейли от системата.

Вече над три години нямаме дори едно запитване от КЗП, но ще се радвам да видим как работят те :slight_smile:

Не е първата миналата седмица бях купил за още 1000лв и тогава пак чаках и не беше фиксиран курса. Като се вдигна цената на биткойна си го преизчислихте.

дали можеш да дадеш номера на поръчки - най-добре на help@crypto.bg, за да не спамим темата.

Привет,

Може ли да зададем ордер който да бъде изпълнен при орпеделена цена
след като сме превели сума при вас ?

Поздрави

Имаш предвид нещо като лимит ордер ли? Да ни преведеш например 1000 лева и да кажеш да купим ако цената падне до 6000 лв за биткойн?

Законодателството не ни го позволява, но може да се направи следното:
Правиш ордер за покупка за определена сума. Трябва да ни помолиш да ти дадем възможност за фиксиране на курс, ако нямаш такава. После следиш цената и като падне колкото ти харесва, кликаш линка за фиксиране и после ни пращаш парите.

Може да помислим за задаване на цена, на която да се фиксира, да получиш мейл когато това се случи и после да ни преведеш парите, но ще е след месец два поне :slight_smile:

Здрасти,

Като цяло в повечето платформи може да го зададеш примерно Kraken…имам
пари за инвестиция и да кажем че следя прогнози … най-изгодно ми е да купя от вас заради превода…
не ми се дават 60 лв примерно за превод… може ли да ми дадеш повече информация ако закупя за 3000 лв примерно на определена цена какви са вашите такси ?

Поздрави,

Преводът на 3000 лв към кракен ще ти струва към 30 лв в ПИБ, така че ще е много по-изгодно и удобно за теб да си търгуваш там, след като търсиш подобна функционалност…

здравейте,
на всяка каса на изипей ли мога да получа сума в ЛВ за продадени БТК до 1000лв или трябва да заявя предварително каса?
Мерси

Здравейте!Имам проблем с портфейла JAXX.Не ми излизат транзаакциите.Влизат някакви минимални приходи незнайно от къде.Прехвърлих една сума -баланса намаля,транзакцията не се появяа в историята ,а пък сумата не е прехвърлена вече повече от 48 часа.Моля,ако някой може да помогне да се решат тези проблеми.Портфейла го ползвам по Ваша препоръка.
Предварително Ви благодаря за съдействието!

Здравейте! Няколко пъти вече съм плащала с биткойн, но попаднах на един сайт за парфюмерия https://fragrances.bg/ и търся съвет. Някой плащал ли е там?

Благодаря,но не се оправя,а също така и сумата,която съм изпратила още не е отишла по предназначение.
Какво още може да се направи?
Благодаря

Здравей, вчера (събота) си купих биткоин за 5 лв. за да пробвам за първи път. Проблемът е, че все още транзакцията не се е осъществила и нямам нищо в jaxx портфейла си. Трябва да изчакам да мине уикендът ли?

здравейте, не намирам предната стара тема за Биткойн Кеш. Искам да попитам понеже имам по-малко от 1 биткойн кеш, разбрах не предлагате услуга вие да го продадете, та трябва да си прехвърля биткойните от jaxx в друг уолет . При бъдеша покупка от вас на обикновен биткойн ще отиде директно в jaxx li Или може в друг уолет, това не разбирам…

Не знаех за Shapeshift, това ще е добре ако мога да го ползвам. Не знам дали е удобно да запитам за инструкции как да го активирам и от Jaxx да си сменя биткойн кеша? Не искам да си сменям портфейла, просто гледах клип в тубата как да си изкарам биткойн кеша на бял свят и да си прехвърля биткойнс на друго място за да си извадя прайвит кийс (проверих си наличноста на биткойн кеш, та чаках да се вдигне малко преди да го продам). Но ако може по-лесно да се смени този кеш в биткойн, бих искала да знам

Много полезна информация и точно на време! Благодаря, появи се всичко точно, само, че непотвърдени са, предполагам ще чакам да се confirm-nat. Само последен глупав въпрос: в полето на shapeshift от втората ви картинка трябва да си сложа и адреса на Биткойна от същия портфейл ако искам да си ги превърна кешовете в биткойнс, нали така?

Само да съобщя за неуспешно прехвърляне чрез ShapeShift! Явно е ново наистина и не е добре направено все още, има проблем. Просто ми изчезнаха биткойн кешовете незнайно къде, в transaction history съм ги пратила, но не ссъм ги получила в JAxx :frowning: . Логнах кейс , обаче то и целия номер на transaction ID не се вижда в Jaxx. Има ли начин да го видя от уолета или не?