Идеята зад новия crypto.bg

Хеджираме всяка сделка в борсата, така махаме риска от волатилността в цената…

Защо не използвате левкойни? http://levcoin.net/

защото не им е стабилен курса

Курса на левкойна не е стабилен, защото все още го няма на борсите, но мисля че има голям потенциал. Има стабилни копачи. Има малък supply и може да се копае дори и с обикновени процесори. Трябва му реклама и подкрепа!

Първо не разбирам защо трябва да се създава нова криптовалута, защото като цяло проблема е с банките и транзакциите.По този начин ще имаме същият проблем.
Идеята ми е следната.Погледнете най-елементарния сайт за онлайн спортни залагания или покер.Там превеждаш пари от личната си сметка в създаден акаунт.Преведената сума се вижда под формата на цифрова стойност (наречете я криптолев, лева, евро и т.н.) в личният акаунт.Ако приемем, че една единица в личният акаунт 1.00 криптолев= 1.00 лв = const то ще е необходима 1 транзакция чрез банка, изипей или кештерминал при закупуване на биткойн.Като опция при продаване може да се въведе избор- сумата да остане под формата на криптолев в личният акаунт или да бъде преведена чрез изипей примерно.В последствие , когато продавате биткойн и възнамерявате да използвате получените средства отново за закупуване на биткойн при изгодни условия използваме съответната сума криптолева от личният си акаунт.По този начин смятам, че значително ще намалее броят операции свързани с реални пари.Избягва се и необходимостта от създаване на нова криптовалута и p2p метод свързан с доверие.Доверието ще е единствено насочено към crypto.bg, тъй като посредникът за сключване на сделка ще бъде сайта, за което ще получи комисионна.
Пример: Закупувам 1 биткойн от crypto.bg за сумата от 10000 лв чрез изипей.На следващият ден искам да продам биткойна за 12000 лв, но смятам да изчакам цената на биткойн да падне и тези пари да използвам отново да купя биткойн.От опция продажба в сайта избирам тези пари да се преведат в акаунта ми под формата на 12000 криптолева.Следващият ден примерно биткойн отново е 10000 лв и решавам да закупя от меню ,купува" в сайта 1 биткойн за 10000 криптолева.В личният ми акаунт ще останат 2000 криптолева=2000 лв, тъй като 1 криптолев=1 лв= const.Не ми е ясно само дали първоначално преведените 10000 лв чрез изипей си остават в сметка в изипей.Ако е така то тези пари служат за гаранция, че 1 криптолев= 1 лв= const и те могат да се използват за превод към друг потребител, който иска да осребри своите криптолева в лева.Комисионната, която получава сайта при сделките ще е една и съща независимо дали е сключена в криптолев или лев.Мисля, че ще се реши и проблема на сайта да поддържа голямо количество пари в изипей за разплащания, както и големите комисионни за преводи, тъй като сделките ще се извършват в сайта и просто ще се прехвърлят единици криптолев от акаунта на един потребител към друг без реално да се извършват банкови преводи, като гаранцията за тези сделки ще е сумата, която се намира в изипей.
Поправете ме ако бъркам някъде.На първо четене ми изглежда добре.

  • List item

Единствено съм склонен да получавам лево, евро и долари по сметката след продажба на биткойни или каквато и да е крипто валута.
Kraken-a примерно е много удобен и там нямам никакви проблеми. Фиатните ми пари идват за броени часове (SEPA) превод. Лично мое мнение, но с криптолевове няма да се занимавам.