Бизнес възможност за предприемачи

Ако искате да се включите в случващата се революция, може да го направите с Crypto.bg по един от следните начини.

  • Създайте самостоятелен клиент чрез нашето API - освен, че може сами да му намерите клиенти, ние също ще го поместим на нашия сайт за продажба. Цената ще е еднократна такса 1,000 лв, като крайните ползватели след това ще получават 1% от всички транзакции, осъществени през техния сайт. Като автор на клиента, ние ви предлагаме 50% от тази такса, като е нормално да уточните в условията за ползване на клиента ви и цена за поддръжка и направата на допълнителни функции.
    Сходна идея е да се направи например wordpress plugin, чрез който всеки притежател на активен портал да може да предлага покупко-продажба на биткойн и да печели от тях, без да има нужда дори да знае какво е биткойн.

  • Merchant Plugin за shopping cart: само с извикването на една функция от API-то, всеки търговец може да приема плащания с биткойн, които да бъдат депозирани в левовата му сметка без никакви удръжки и без възможност за charge-back. Повече по темата за предимствата на биткойн за търговци може да прочетете тук

  • Предлагане на crypto.bg в други държави - ако живеете в чужбина и ви липсва услуга като crypto.bg, ще се радваме да пуснем локално копие на сайта с поддръжка на местните методи за разплащане.

Отговори на вероятни въпроси

Ако се чудите, дали горните проекти имат потенциал, трябва да знаете, че обемите на търгуваните биткойн в България се изразяват в милиони. Биткойн вече мина фазата на “Ще ме бъде или не?”, така че предстоят много милиони левове да бъдат обърнати в биткойн. И да не се забравя, че в България има доста хора, които копаят биткойн и предвид ниските спредове на crypto.bg, те предпочитат да осребрят изкопаните биткойни през нас, тъй като може да стане анонимно, бързо е и в крайна сметка е може би по-изгодно отколкото, ако се продават по световните борси и после парите да се пускат към нас.

Ако се питате защо не го направим ние самите - защото има толкова работа по бекенда на crypto.bg, че никога не бих повярвал в началото. Да не говорим за десетките опити за пробив в системата, от които опитите за хак в софтуера са най-малкото зло… За това смятаме, че ще е добре да се концентрираме в ядрото на софтуера, и да отдадем другото на партньори. Ако искате да бъдете такъв, ние сме насреща :smile:

3 Likes

1 Like

Ами това е добро начало, само да се смени API–то им да ползва това на crypto.bg :slight_smile:

Ами това е добро начало, само да се смени API–то им да ползва това на crypto.bg :slight_smile:

Не рзбирам от писане на код, но предположих че след като е под свободен лиценз може да се преработи

Аз за това писах в заглавието възможност за предприемачи, а не за програмисти… предприемачът може да намери програмист и да му обясни какво трябва да прави кода, и готово :smile:

Ще ползваме тази тема за всички бизнес идеи, свързани с биткойн, които ни идват наум.

Няколко идеи са описани в статията за streamium.io, публикувана в hash.bg:

p2p видео стрийминг със Streamium.io - потенциална killer app за биткойн, позволяваща на всеки да излъчва платено видео в интернет без посредник, без такси и без платежни рискове.

Интересно събитие за всички биткойн предприемачи ще има в София на 4 юни. Всички подробности във фейсбук страницата на събитието:

Може ли някой, който ще ходи, после да разкаже най-интересното от събитието за тези, които няма да имат възможност да присъстват :frowning:

звучи интересно,но какво точно се изисква от предприемача в този случай?

Намираш партньори по разплащанията там, както са ePay/Fibank тук, и уреждаш всичко да е легално изрядно с тях.

Ако е във Европейския съюз, може да ползваш директно Биткойн Солюшънс ЕООД, или пък да си регистрираш отделна компания.

Сключваш договори с payment providers, а ние имплементираме техническата връзка с тях.

Ако имаш конкретна идея, пиши на ЛС телефонен номер, и може да се чуем да видим какво може да се направи за въпросната страна (защото ние за повечето имаме идея).

откъде да пиша на ЛС?

Продължаване на дискусията от Бизнес възможност за предприемачи:

като кликнеш на картинката ми, ще видиш подобно на това, което аз виждам когато кликна на твоята картинка

Избираш Лично съобщение горе в дясно :smile:

Здравейте crypto.bg oт 15 години не съм се прибирал в България и това, че биткойн се приема и продава свободно б България беше много приятна изненада! Онзи ден продадох $100 чрез сайта ви и единстваеното което ми трябваше беше документ и ЕГН, а и не ме гледат като престъпник :slight_smile: Транзакцията ми струваше по малко от $5, така че искам да ви кажа - Поздравления за сайта/компанията! Продължавайте все така с хубавата работа.

Не мога да направя нов топик и за това го слагам тук.

1 Like

Bulgaria is the land of the free :slight_smile: