Какви разплащателни методи желаете?

Би било супер и лесно, но PayPal затварят дори лични акаунти, ако се усъмнят, че се ползват за покупко-продажба на биткойни…:frowning:

Това е странно, гледам rgcoins имат плащане по Еконт (не че бих им ползвал скъпите куриерски услуги на еконт де :smile:
Между другото, някой има ли представа как rgcoins поддържат толкова нисък спред? Много съм озадачен, защото всички други сайтове сте горе долу в сходни граници. Надявам се, не е проблем че споменавам друг сайт тука (кокуренти вероятно), целта не е реклама, а по-скоро ми е любопитно от къде си избиват разходите, може и тях да ги питам де :smile:

rgcoins обработват поръчките на ръка, за това няма проблем като получат плащане по еконт някой да ходи да го вземе. При нас принципът е всичко да е 100% автоматично. Искахме да предоставим подобна система на econt, те само трябваше да имат смарт телефон или таблет в офисите, за да купуват и продават биткойн, но шефът им нали…:slight_smile:

Иначе няма проблем за рекламата - ние даже ги рекламирахме вчера в тази тема, след като прозрях, че да си правиш промоция на гърба на колегите е много неетична практика: https://community.crypto.bg/t/in-memorial-0/141/1

Да наистина сте ги споменали. Еми желая им късмет да се оправят ръчно с тези спредове, а колкото до вашия сайт само мога да кажа че сте супер! наистина всичко е автоматизирано и става много бързо

Позволявам си да съживя темата, защото забелязах, че никой не е споменал темата за това кой стои зад ПИБ и някои други банки, а в крайна сметка докато дойде време банките да изчезнат, е по-добре хората да са информирани чии услиги ползват.

Надявам се да са полезни следните препратки:

Банките - “гнили ябълки”, статия в Биволь: https://bivol.bg/банките-гнили-ябълки-вече-и-в-телеви.html

Повече за Първа инвестиционна банка, поредица в Биволь: https://bivol.bg/tag/fibank

Всички сме ги чели тези статии - но две неща ме смущават в тях (и оттогава дори спрях да дарявам биткойн на Биволь):

  1. Биволь от години така натякват темата, сякаш тя е смисъл на съществуването им - мисля, че на всички е ясно, че има някаква лична вражда между собствениците… Защото ако си безпристрастен журналист, ще публикуваш даден проблем два три пъти и после ще си траеш, докато не се осъществи, за да можеш да се биеш по гърдите със заглавия от рода на “Казахме ли ви?”. При Биволь и ПИБ е малко по-различно;

  2. Няма банка в света, която да не фалира, ако много от нейните вложители си поискат парите веднага. Ако ПИБ фалира, ще страдат стотици хиляди хорица, които са си сложили парите при тях по една или друга причина. Когато преди 2-3 години имаше отново bank run към ПИБ, Биволь даже пускаха рекламни съобщения във фейса, че банката ще фалира. Тогава аз лично спрях да съм им фен и донор. След като личните им интереси стоят пред щастието на стотици хиляди хора, няма как да са от добрите…

А ние ползваме ПИБ по много причини:

  1. Много добро отношение към биткойн (нещо, което не може да се каже за доста други банки)
  2. Най-развита клонова мрежа - в големите МОЛове работят и в неделя до 22 часа
  3. Доста добро онлайн банкиране
  4. Доста ниски такси (макар че редовно ги повишават, ама явно няма как с тези ниски лихви)

Коя друга банка бихте желали да включим и защо?

Темата за прогнилостта на бизнеси и мафията, мимикираща като държава в България е такава, че не ми се ще да я разгръщаме напълно тук. Вкратце бих казал, че даденият проблем, за който става дума, вече е осъществен, осъществява се и хората сме тези, които гласуваме с парите=труда си чрез инвестиране в различни бизнеси=купуване на определени продукти, в това число и услуги като банкиране.

С това не искам да мърморя, а да загатна като потребител, че има алтернативи, макар и част от същата централизирана в определени фигури система. Не съм проучвал “чистотата” на следните банки, но не ми е попадала информация, която да ме отблъсне от тях, все още:

“ПроКредит банк”
“Societe Generale Expressbank” - имат доста добра мрежа из страната
"Алианц"

Причината да питам за алтернативи на ПИБ мисля, че я изказах колкото можах по-кратко, както и споделих защо бих предпочел да превеждам пари към някоя от тези банки. Клиент съм на Сосиете, иначе, тъй като и досега като студент ми предоставят добри условия и отношение.

Благодаря за разясненията и включването по темата! :slight_smile:

Надявам се и моите да са били от полза.

1 Like

С изключение на най-големия онлайн магазин Amazon.
Айде айде…

какво имаш предвид :)?

Здравейте, все още съм нов във форума. Преди месец в основното меню за рязпалаще по İBAN съобщението беше от типа: плащане към Fibank 1.10лв.
В този ред на мисли вече самата банка липсва и запитването ми е дали към всички банки ли важи същата комисионна (като в частност уточнявам, че имам смтка в ДСК) и на този етап ще бъде най удачно да си открия сметка към ПИБ

Здравей, хубаво е, че питаш тук, за да може всички с подобни въпроси да прочетат отговора за в бъдеще…

В кое меню липсва ПИБ - в онлайн банкинга на ДСК ли? Много ме съмнява… Иначе при нас, банковите плащания си работят перфектно, можеш да пратиш пари от всяка банка, но ако ти се занимава, отвори си сметка и в ПИБ - ние сме много доволни от тях и нямат никакви проблеми с биткойн клиенти.

Здравейте, до колкото виждам задедения от мен въпрос е крайно неясен и същевремено много зле конструиран като словоред, за което се извинявам на всички.

Нека с ясна мисъл да формулирам въпросите си както следва:

  1. Докато се запознавах тепърва с предлаганите услуги на crypto.bg разглеждайки менюто " ПРОДАЙТЕ БИТКОЙН " >> избрах с цел тест “количество биткойни” 1 , като след това се появи менюто което прикачам със SS (Screenshot): http://dox.bg/files/dw?a=bb0a609f87
    В частта "Чрез банков превод (такса: 1.1лв.) преди беше вписана ПИ банка. В този ред на мисли въпросът ми е дали това е такса за превод към всички банки или все още важи само за ПИБ, като другите банки си запазват правото на такса превод + % от стойността на сумата.
  2. Имате ли информация дали други банки са позитивно настроени за предови на суми придобити от биткойн с други думи дали имат проблеми с биткойн клиенти. (Моля, ако имате такава информация да я споделите и с нас)

Бих предпочел да продължа дейността си от една банка, но благодаря за предложението ви за ПИБ. С цел дългосрочна дейност в биткойн общността предполагам, че е най-добре да финализирам поръчките си от доверени източници. (изпозлвайки вашите услуги и в часност банката с която имате добри отношения)

Благодаря за вниманието и се надявам да не съм бил прекалено многословен.

Ясно, мерси за уточнението…

По точка 1, това е такса превод към всички български банки, но ако не се лъжа, за преводи към сметки в ПИБ начисляваме само 0.6 лв такса… Не знам да има банки в страната, които начисляват % за входящи преводи в левове…

По точка 2 знам само, че Райфайзен са правели проблеми при валутни преводи към чуждестранни биткойн борси, нещо подобно наскоро и за уникредит подочух, но никоя досега не е правела проблеми с преводи от или към Биткойн Солюшънс, която е собственик на crypto.bg

1 Like

Здравейте,

Днес извърших плащането си към Вас за оределена сума биткойни, но все още не съм получил мейл за получено плащане, кога да го очаквам?

Здравейте,

Отговорих ви на лично. Иначе е добре да знаете, че най-бърз съпорт можете да получите като пишете на help@crypto.bg или ако ползвате формата за връзка с нас, която ще намерите в лявата страна на crypto.bg

Как да купя BTC чрез e-pay. Там съм второ ниво потребител;

Ето тук е описано:

трябва да станеш 3-то ниво и да ни пратиш документи - тегаво е първия път, но после е много бързо :slight_smile:

Понеже се беше споменало PayPal бих искал да споделя моя опит. Редовно търгувах през localbitcoins. Използвах пейпал, като плащанията минаваха като Goods and services, а понякога и като Friends and Families. В един момент PayPal просто ми блокираха акаунта с около $300 в него.

Последна 1-месечна борба, верификации, постоянно ми пращаха различни транзакции и питаха коя за какво е и т.н. В крайна сметка не ми отблокираха акаунта и ми казаха, че трябва да изчакам 6 месеца и ако никой няма claim-ове през това време ще си получа парите, но не и акаунта.

Та, колкото и да се пази човек, каквито и “хамалогии” да прави през PayPal, както и да е описано плащането идва момент в който просто те хващат. Следят абсолютно всичко.

И моят го затвориха преди месеци, заради частни сделки с биткойн. За което много им благодаря, не искам и да ги чуя…

Просто исках да го напиша за всички, които искат PayPal. Да, удобно е, бързо е, но няма начин да не ви хванат. След месец, два, година ще го направят.

Ако се поразрови човек малко в нета ще намери доста теми по въпроса. Тези, които успяват да си вземат налични средства в акаунтите си са истински късметлии.