Покупка на биткойн

Здравейте,
имам следния въпрос - при покупка на биткойн чрез еднократен код за първи път, с банков превод от друга банка към вас в ПИБ, ако задам фиксиран курс, напр. купувам 1 биткойн за 4500usd*1,64 = 7380 BGN, който излиза в момента на направата на поръчката и преведа тази сума към ваша сметка, когато получите сумата при вас, на същия или другия ден, аз колко биткойна ще получа 1 или повече/по-малко, заради променения курса в момента, в който получите парите вие? (изключвам ефекта от сумата на таксата, ако има такава и е дължима, която се разбира, че ще промени сумата на биткойн към по-малко-за нея не се отнася въпроса).
Поздрави и благодаря!

Здравей, Валерия. Когато купуваш биткойнт, трябва да купиш от селъри, които предлагат на различни цени. Няма как да купиш по официален курс.
За въпроса, колкото си изпратила, толкова се получават.

Това не е отговор на въпроса ми. Аз питам - ако купя по курс продава откъдето и да било по курс, който е валиден към датата на поръчката и искам да го фиксирам, ще получа ли съответните биткойни по фиксирания курс продава или биткойни по различен курс - към момента на получаване на парите в ПИБ? При втория вариант - фиксирания курс не работи и не виждам той какви фискира. Ако аз преведа лв. равностойност на 4200 usd, когато днес цената е толкова и я фискирам, но получа по-млко биткойни при цена 4300 usd утре, когато се получат парите в ПИБ, губя и нищо не съм фискирала всъщност? По-добре да си открия тогава сметка в ПИБ и да имам биткойни при 4200 днес до 10 минути.

Здравейте, при покупка на bitcoin за 4500$ ще вземете толкова BTC нa колкото $ е моментната цена цената след като транзакцията се удобни от blockchain Например ако е 4350$ за 4500$ ще вземете 1,0350000 bitcoin.

Ако курса е фиксиран ще получите транзакцията когато цената отговаря на цената при превод на парите

Има как да купите BTC на фиксираната цена според COINDESK

тоест, ако например днес когато превеждам курсът е 4,300 $ за 1 BTC ще получа 1 BTC за тази сума, а не 0,95 BTC, ako kурсът утре, когато парите пристигнат е 4500 $?

Благодаря много - това отговаря на въпроса ми! Има ли някакво ограничение в сумата на първия превод като минимална сума, за да може след като той мине да се използва опцията за фиксиран курс при следващи поръчки?

Ако първата ви поръчка е за 100 лв, например, ще получите опция за фиксиране на втората, ако тя е до 150 лева

Направили сме го от съображения за сигурност - но с удоволствие ще ви дадем линк за фиксиране и за по-голяма втора поръчка, ако ни пишете предварително за това

Благодаря. Да, такава ми е идеята. От съображения за конфиденциалност моля за конкретен адрес на кого да пиша.

help клюмба crypto.bg

Понеже никъде в сайта не виждам избирането на какво количество биткойн се купува . След като изпратя парите ,вие според курса на биткойна ли изпращате определеното количество биткойни ??

напротив, при поръчка можеш да избереш покупка с еднократен код, да въведеш количеството биткойни и после бързо да фиксираш курса или платиш по банков път.

Ако плащаш с кештерминал, изипей или по банков път с клиентски номер, цената се определя в момента на засичането на парите в системата ни.

Знаем, че това е неудобно, но като почнем да даваме гаранции за курса, се намират хитреци, които се опитват да се възползват от това. Ние вземаме мерки срещу това, които после дразнят съвестните клиенти. Затова сме в това положение сега.

По принцип е хубаво всеки да си държи малко повече биткойни в собствен портфейл, от който да праща точното количество, когато плаща за нещо в интернет. Тези, които дотолкова не вярват още в биткойн, че не искат да държат и 100 лева в него, да се оправят както знаят :slight_smile:

stamen zdr moje li da te popitam neshto

iskam da si kupq 3 btc, i da gi pazim ei tuk :slight_smile: https://trezor.io/

che sme malko amatiorii shte imam nujda ot vashta pomosht i savet

имаш ли трезор? след като го купиш, следваш упътванията на сайта, плащаш и си готов :slight_smile:

купих биткойни преди около 20 часа и все още нямам нито 1 потвърждение въпреки голямата такса?

Не сме виновни ние - ако прочетеш това, ще разбереш кой е бил виновен…

Привет. За първи път пазарувам от вас и имам въпрос. Колко време отнема статуса за транзакцията. В момента е на: “Крипто транзакция: Очаква плащане”