За покупките чрез банков превод

Заради няколко случая на биткойн покупки от откраднати банкови сметки се налага да въведем забавяне на първата покупка, направена с банков превод, ако тя превишава 500 лв. Разбира се, количеството закупени биткойни ще бъде фиксирано според цената, на която сме ги купили в момента на постъпване и отчитане на парите при нас. Изпращането на самите биткойни ще бъде забавено до 17:00 часа на следващия работен ден.

Последващи покупки от тази банкова сметка ще бъдат обработвани както до сега: до 10 минути след като левовете пристигнат по нашата банкова сметка.

Тези ограничения не важат за покупки в кеш, извършени на каса в клон на ПИБ.

За банковите преводи от ePay: В последно време зачестиха покупките, пратени по банков път от иПей (явно заради ниската такса от 80 стотинки). По принцип няма проблем, но получените плащания по този начин винаги ще трябва да изчакват 24 часа “под карантина”, тъй като получаваме плащанията от “споделени” IBAN номера.

Целта на crypto.bg е да предложи най-удобния метод за покупко-продажба на биткойни, но трябва да се съобразяваме с особеностите на съвременната архаична платежна система и изискванията на партньорите ни в нея. Вярваме, че ще проявите разбиране към тези мерки.

Разбирам за въвеждането на тази предпазна мярка, но не разбирам как не нося риск спрямо цената. Ако биткойните се преведат веднага, мога да ги обърна във валута и по този начин риска отпада. Но ако трябва да изчакам 1 ден, след като ги купя на дадена цена, и цената междувременно падне (както всъщност се случва в момента), губя разликата от цената при покупка. Разбира се това действа и в другата посока, при което печеля. Именно това се казва риск спрямо цената. Според мен е по-правилно да се каже, че не носим рикс спрямо количеството закупени биткойни.

Строго погледнато си прав, но е важно да е разбираемо за мнозинството от потребителите, а не е да лексикално изрядно :smile:
Ще го имаме предвид де при писане на текстовете в новата версия.
Мерси за което :smile:

Интерересно ми е какво Ви интересува Вас парите откраднати ли са, мръсни ли са, изпрани ли са или каквито и да са други. вие не сте разследващи за да знаете това, а и нямате такива задължения като предприемачи. Не разбирам какво е това робско, ченгеджийско подсъзнание на всички Българчета. Вместо да правите бизнес Вие се правите на ФБР, ЦРУ и ДАНС едновременно. Какво се учудвам докато ни управляват ченгета всички ще се правим на такива. В нормална страна условието което Вие поставяте (вярвам че не го поставяте вие а ПИБ, която е ченгеджийска) е меко казано срамно. Ако сте в нормална държава сте фалирали. Подозирам че идвате някъде от западния свят и се чудя как сте се навели на това позорно условие

Изобщо не ни интересува какъв е източникът на парите… Просто губим пари, защото се оказва, че и при банковите преводи имало charge back. И на някой като му хакнат акаунта, макар и да има електронен подпис, после ние трябва да плащаме за неговата грешка.

Иначе за навеждането: няма как да не се наведем, ако искаме да предлагаме банков превод като услуга.

Благодарим ти за отзивите.

Бре, и как точно Ви задължават да връщате пари? И как вие трябва да знаете кои пари какви са. Май нещо се гъбаркате!!!

Гъбаркаме се да… Вече 10 месеца не ни ги връщат тези 3095 лв, защото течало разследване от властите. Може би е добре да осъзнаеш, че парите ти в банката НЕ СА твои, а са на банката…

Да се надяваме, че час по-скоро широката маса ще се отвори към крипто валутите и подобни казуси ще са част от историята…

Здравейте, вчера закупих Биткойни, но не съм написал номера на поръчката в основанието на превода. Това проблем ли е?

Огромен :slight_smile: Как иначе да знае системата, кой е внесъл парите и на кой биткойн адрес да прати биткойните… Виждам, че си се свързал със съпорта, пиша го като отоговор тук, за да знаят другите :slight_smile:

Мога ли да се свържа с Вас по някакъв начин за 2 въпроса? :slight_smile:

Здравейте, Crypto.bg. За колко време биткойните идват в портфейла, ако платим на каса в ПИБ. И има ли такса от 1.2 %, както при покупка през EasyPay?

Понеже темите са доста стари да попитам нещо.
Ако закупя биткойн чрез банков превод /аз съм на Експресбанк/ коя ще е датата на покупка-тази на която правя заявка тук в сайта 18,08,17 петък или датата, на която Крипто ще получи парите - примерно ще ги получи на 21,08,17 понеделник . Кой е най-бързият вариант в случая.
Поздрави:relaxed:

Това че са стари, не означава че не са актуални :slight_smile:

По принцип цената се фиксира в момента на пристигане на парите в нашата банкпва сметка. Предвид че банковите компютри не работят през уикенда, ако направите поръчка сега, нейната крайна цена ще се фиксира в ранните часове на понеделник.

За по-редовните клиенти на crypto.bg обаче даваме възможност да фиксират цената на покупка в момента на правенето на поръчката - как става това можете да прочетете тук: Възможност за фиксиране на курс при покупка по банков път
Дори и да ви е първа поръчка - ако я направите с еднократен код и пуснете мейл с искане за фиксиране на курса до нашия съпорт, пак ще направим реверанс и ще ви го фиксираме (в зависмимост от сумата искаме различни неща)

Благодаря за отговора.

Здравейте,

Новак съм и искам да започна да търгувам с биткойни, ако е възможно да ми дадете някакви съвети като за начало, които могат да са ми от полза ще ви бъда много благодарен. Също така искам да попитам, каква ще е таксата, ако закупя биткойни на стойност 100 лева през банков превод?

Относно трейдването можеш да почерпиш опит от форума на hash.bg - там си говорят крипто трейдърите.

Ако обаче не можеш да си отговориш сам на въпроса, колко ще ти струва да си купиш биткойн за 100 лв през нас, изгледите ти за успех в трейдинга са нула. Там се иска много четене и мислене…

Днес платих сутринта през банковата си сметка и получих имейл, че биткойните ми ще са преведени на следващия ден след 17ч. Това са два дни… Това е някакво безумие!!!
Аз съм си направил сметката да купя с бткойните друга монета която в момента е с нисък курс. Утре по всяка вероятност тази монета ще се покачи и така ще изгубя възможноста да спечеля, а ако биткойна утре падне буквално ще загубя за това че са ми го задържали. Не знам за вас , но за мен това е първият и последен път когато ползвам услугите на crypto.bg!

Здравейте! Същото, както колегата, важи и за мен. Преведох пари към вас днес на обяд с нагласата да купя друга монета с биткойните, която очаквам до утре да се вдигне. Моля, помогнете и нам мен! Поздрави!

Поръчка номер 4011588. Благодаря предварително!

Благодаря!
Съмнявам се да имате някакви проблеми с ПИБ.