Ще се въведе ли Ethereum в crypto.bg евентуално?

За тези които незнаят, накратко ще обясня. Ethereum е втория по големина койн, след Bitcoin вмомента. Той е изключително гъвкав от гледна точка на организацията на системата. Позволява много лесно програмиране на “умни договори”, които позволяват на двама или повече души да зададат алгоритъм по който да се предават парите им.

Тъй като Ethereum няма такива забавяния и проблеми като Bitcoin сега, мисля че няма да е лоша идея да обмислите неговата интеграция в сайта. Ще е много полезен за много хора, докато и ако се реши проблема с бавенето и високите такси при Bitcoin.

Какво мислят останалите потребители?

3 Likes

Всички бихме искали такава функционалност, но в момента сме зарити от обеми за покупко-продажба на биткойн, че нямаме възможност и капацитет да интегрираме етериум.

Иначе да, Етериум е уникална технология (повече съм писал за нея тук), но в момента се намира в ясно изразен балон, който рано или късно ще се спука… Дискусия по темата етериум има тук и тук

Не, че нещо но биткоина е в още по голям балон. В момента единствената му стойност е спекулативна, няма никава функция с тая задръстената мрежа. Трансферите почти като в банаката по 2-3 дни освен ако не искаш да платиш $20. Да не говорим, че насилствено на 1 август ще му пуснат segwit и мрежата ще се сплитне ако минерите не се упгрейднат. И тогава не се знае какво ще стане, може да се върнем в 2013 година.

Аз лично ползвам в момента биткоина само, за да си купя друга валута през него. И както се вижда и по графиките в ексчейнджите не съм само аз така :slight_smile:

Това че ти ползваш биткойн за това, е само една от многото му употреби в света… Защо например не ползваш етери? Защото биткойн е по-достъпен и върши работа… Разбира се, ще трябва да се реши проблема с размера на блока, то е ясно…

Етериум има огромен потенциал, ако не се счупи,да не ме разберете грешно… Но прилича много на dot.com boom-a от 2001-ва… Аз държа етери и ще си купя още, след като се пукне балона…

Последните новини за Segwit2x са по-добри, но това изглежда като краткотрайно замазване на ситуацията.

Е позволи ми абсолютно да не се съглася с мнението ти за 2-3 дни за трансфер на биткойн. Правил съм десетки транзакции , които не са ми стрували повече от 80к сатоши и транзакцията винаги е била макс 40 мин . Незнам къде ги видя тези дни за транзакция…

Аз не мога да преживея факта, че броят на етерите не е ограничен, а се копаят до безкрайност. Може би се дължи на това, че реално не е валута, а платформа за децентрализирани приложения/договори. Много хора го бъркат с валута, но ако се замислите, етерите са просто анти-спам средство в системата и нищо повече.

Да, така е замислен от Виталик и сие, но когато хората искат да го ползват за валута, кой може да ги спре. И Сатоши Накамото е имал по-различна визия за биткойн, но той се ползва за store of value

Дори създателите на интернет не са си помисляли за ролята му днес предполагам… Ако обаче едно от ICO-тата успее да придобие масово приложение (най-вероятно Gnosis или Augur или някоя от децентрализираните борси) и Етериум не се бъгяса (а той вече доста време работи стабилно, макар наградата за този, който го хакне да е сериозна), Етерите ще струват хиляди…

За да е ценно нещо, хората трябва да са съгласни че е. Само това е нужно. Дори и да е анти-спам средство, то може да се пренася.

Това не е вярно :slight_smile: Естествено, че има ограничение и то започва да влиза в сила. Ако не се приеме PoS, ice age до няколко месеца ще се погрижи да се копае много по-трудно. В момента с новата версия смятата да намалят и издаването на монети за блок.

Да, и аз четох, че в новата версия вече ще има ограничение. Но до скоро това не се знаеше или поне аз не можех да намеря информация.

Интересно е, че фондацията може и да изкара нова версия. но не е ясно, дали всички миньори ще си я пуснат… и като нищо да имаме три вида етериум :slight_smile:

Криптовалутата вече е така устроена, че чрез така нареченият time bomb всяка друга алтерация на основната мрежа, след известно време не би била печеливша

какво им пречи на миньорите да си направят хард форк, в който да махнат тази time bomb? Случилото се с bitcoin cash прави подобно развитие на нещата почти неизбежно, според мен

Какво е положението с другите койни въобще? Кога ще може да се пазаруват други койни ?

Тука май никога. Виж, че и биткойн не можеш да купиш нормално.

Имам някакви етери, които придобих с ShapeShift когато курса беше 400 и нещо. Сега е 700 и искам да ги продам, но очевидно обръщането обратно в биткойни ще доведе само до загуба. Някой може ли да сподели как от България мога да продам етери.

Ако са за над 2000 лева, може и при нас
Пиши ни мейл на help@crypto.bg

Здравей . Аз бих желал да закупя етери. Ако все още имаш ми пиши.

Кажете как да се купят рипли?